Genel Sorular(SİMLER NASIL EVLENDİRİLİR?)

Nasıl ikiz bebek yapılır?

Bunun bir şifresi vardır.Şifresi: Forcetwins

Simlerim niye hastalanıyor?
Simlerimiz evin pisliğinden hastalanır.Aynı gerçek hayattaki gibi.Örneğin evin içinde çöp bırakmamalı, artık yemekleri atmalısınız.Ayrıca bebekleriniz tuvaletle oynayabiliyorlar, buna da dikkat etmelisiniz.

Ben bir çocuğa bakamazsam Social Worker tüm çocuklarımı götürür mü?
Evet, götürür.Bir çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayamadığınız zaman.Social Worker hepsini götürüyor.Bu yüzden benim önerim, ailenize dörtten fazla çocuk koymayın.

Evimde tavşan kostümlü simler dolaşıyor.
Simlerinizin Aspirationları az olunca ve Social Needleri az olunca sadece bu özellikleri az olan simin görebileceği Social Bunny adı verilen tavşan kostümlü bir sim evinize düşüyor.Siminiz bu simle arkadaşlık kurabiliyor.

Evimdeki mezarlardan hep beyaz hayalet çıkıyordu, fakat birgün mavi bir hayalet çıktı, nedeni ne olabilir?
Simlerin hayaletlerinin ölüm çeşitlerine göre renkleri vardır.Bu renkler şunlardır:
Yaşlılıktan ölüm:Beyaz
Açlık:Transparan (Şeffaf gibi bir renk)
Boğulma:Mavi
Elektrik çarpılması:Sarı
Uydu düşmesi:Turuncu
Yanma:Kırmızı
Hastalık:Yeşil
Korku:Pembe
Sinekler:Mor

Arkadaşlarım düğün yaptıktan sonra limuzinin geldiğini söylediler, fakat bende neden gelmedi?
Balayına götüren bu limuzin eğer düğün çok iyi geçerse geliyor.Yani her zaman gelmeyebilir.Ayrıca düğün yapmak için Buy Mode>Miscellaneous>Party bölümünden kapıya benzeyen çiçeklerle süslenmiş eşyayı alın ve bu eşyaya tıklayıp evlenme seçeneğini seçin.Fakat iyi bir düğün yapmak istiyorsanız, önce telefondan gerekli olan partiyi vermelisiniz.

Simimi nasıl uzaylılar kaçırabilir?
Siminizi uzaylıların kaçırması için öncelikle Strangetown mahallesinde yaşamalısınız.Bu mahalledeyken saat 19:00’dan sonra teleskoptan baktırmanız yeterli.Fakat söylemeliyim, uzaylıların kaçırması her zaman mümkün değildir.

Kariyer ödüllerini nasıl açabilirim?
Kariyer ödüllerini açabilmek için gerekli işi bitirmeniz gerekmekte.Yetişkinlikten başlayıp hep aynı işi bırakmadan yaparsanız ve yaşlanınca emekli olursanız kariyer ödülleri açılabilir.

Yeşil tenli çocukları nasıl doğurtabilirim?
Yeşil tenli çocukları uzaylıların kaçırmasıyla doğurtabilirsin.

Simimi uzaylılar kaçırınca simim onların elindeyken sürekli ihtiyaçları neden değişiyor?
Tahmine göre simler uzaylıların elindeyken uzaylılar onların DNA’larıyla oynuyor.

Ben Downtown’da dolaşırken Bella Goth nasıl benim yanıma geldi?
Bu sorunun cevabı şu.Yapımcılar Bella Goth’u ölü göstermek isterken yaşayan bir ölüye çevirmişler ve bu yüzden oyunda Goth ailesiyle ilgili hatalar çıkabiliyor.Bu yüzden bu Goth hatalarına aldırmamalısınız.

İnternetten bir şeyler yükledim, fakat oyunun içinde görünce beğenmedim, nasıl silebilirim?
Downloads klasörü içinde yüklediğinizi aramanıza gerek yok.Objeyi seçip sil butonuna basmanız yeterli.Fakat oyunda kendiliğinden olanları silemezsiniz.

Nasıl tasarım yapabilirim?
Tasarım yapabilmek SimPE, The Sims 2 BodyShop ve The Sims 2 HomeCrafter Plus editör programlarını kullanabilirsiniz.

Diğer mahallelerdeki community lotlara gitmem mümkün mü?
Bu özellik sadece The Sims 2 Nightlife ek paketiyle geliyor.

Neden kopya oyunlarda ev yapılamıyor?
Bu genellikle her korsan simste oluyor.Crack yapmak sorunu çözebilir.

Community Lotlara nasıl gidebilirim?
Community Lotlara gitmek için taksi çağırmalısınız.Telefondan Call/Transportation veya Call Taxi seçeneğiyle taksi çağırabilirsin.Ama eğer The Sims 2 Nightlife ek paketiniz varsa kendi arabanızla gidebilirsiniz.

Evde hırsız olmadığı halde polis çağırırsam ne olur?
Evde hırsız veya yangın olmadan itfaiye veya polis çağırırsanız ceza olarak simeleon alıyorlar.Tabii bu ceza parasını ödeyecek kadar simeleonunuz yoksa haciz gibi borcu karşılayacak kadar eşya alıyorlar.

Simimin Aspirationu en az seviyeye inince neden deli doktoruna benzeyen bir sim geldi?
Siminiz Aspirationu en aza inerse deli doktoru gibi bir doktor geliyor ve siminize çok az miktarda Aspiration veriyor.Tabii ben bu kadar azalırsa hile kullanmanızı öneririm.

Orijinal mı almalıyım kopya mı?
Her zaman orijinal öneririm.Kopyalar ev yapamama, obje ve elbiselerin silinmesi gibi sorunlar çıkartıyor.

Objeleri nasıl raflara koyabilirim?
The Sims 2 Open for Business ek paketinden üstüne çok obje koyabileceğiniz raflar geliyor.Bunların üstüne veya içine bir şeyler koyabilmek için objeleri rafların olduğu yerin üstüne getirmeniz yeterli.
Oyuna kendi istediğim müzikleri koyabilir miyim?
Oyuna kendi istediğiniz müzikleri koymanız mümkün.Belgelerim/EA Games/The Sims 2/Music klasörüne girip oradan müziğiniz çalmasını istediğiniz bölüme koyun.Artık oyunda çalacaktır.
Simlerimin nasıl altın mezarlıkları olabilir?
Simlerinizin ölünce altın mezarlıkları olması için ölme zamanı gelince Aspirationlarının en son seviyede olması lazım.Ölürken etrafından hula dansçıları olacak ve altın mezarlığa dönüşecek.

Simler nasıl evlendirilir?
 
İlk önce yapmamız gereken arayı yapmak..
İlişkilerinin 80/80 olması gerekiyor..yoksa evlenme ve nişan teklifleri yapamayız...
Sims2 de ilişki devreleri nelerdi?
İlişki puanı 50/* arkadaş (friend)
İlişki puanı 70/* Flört (crush)
İlişki puanı */50 En iyi arkadaş (best friend)
İlişki puanı en az 70/70 aşık (love)

Bu devrelerden geçmemiz gerekiyor öncelikle...
İlişki puanımız her iki sim için de geçerli olmak üzere 80/80 olduktan sonra, simleri nişanladırmakla başlayacağız, 'porpose'a tıkladığın zaman 'Engagement' (nişan) seçeneğini seçeceğiz ve nişanlanacaklar...(sistem gereksinimlerimiz iyi ise kısa bir film seyredeceğiz...) Teklifi yapan simin diğerine nişan yüzüğü gösterecek..eğer dediğim gibi teklifi yaşayan sim teklif edene aşıksa ve mood/ruhsal durumu (mood meter inin yeşil olması gerekiyor) iyi ise, bu tek taş yüzüğü alıp parmağına takacak ve aşık olduğu simin boynuna atılacaktır...
Yaaani teklif kabulü için simimizin ihtiyaçlarının da, aspirationmeter'ının da iyi olması gerekiyor.
Artık evlilik safhasına gelebiliriz...tekrar porpose seçeneğine tıklıyoruz ve 'wedding' teklifi ettiriyoruz....

Bir de 'buy' -satın alma- modundan 'miscellanous/diğer' kategorisinde evlenmek için şu aşağıdaki objeyi alabilir, parti ile de daha zevkli hale getirebilir...simlerimize ve yakın çevrelerine unutulmaz güzel anlar yaşatabiliriz.
Evlilik objemiz bu obje...
Simleri nişanlandırdıktan sonra bu objeye tıklıyoruz ve 'marriage' seçeneği çıkıyor.Buna bastıktan sonra simlerin zaten otomatik olarak üstlerini değiştiriyorlar...Evlenecek olan simlerin damatlığını ve gelinliğini, diğer simler de 'formal' giysilerini giyiyorlar.
Bu evlilik olayına renk katmak için parti de vermek istiyorsak nişanlandırdıktan sonra telefona tıklamalıyız.Ama saatin akşam 7 den önce olmasına dikkat etmeliyiz..yoksa o saatte parti veremiyoruz..
Telefona tıkladıktan sonra'Have a party' seçeneği ile 'wedding party'i seçeceğiz ve parti için iki kişi çağıracağız (bu kişi çağırma olayı için telefon bizi yönlendiriyor) ..ardından da partymeter/parti metre (diyorum ben ) başlayacak...tam 5 saat sürecek olan bu yarış içinde simlere güzel bir party yaşatırsak partinin sonunda bir limuzin gelecek..taze evlileri alacak...pırrrrrr
                   ....
nereye gittiklerini bilmiyoruz..işe gider gibi...biz evde kalıyoruz ve gelmelerini bekliyoruz...bu süreç içinde tüm ihtiyaçları full oluyor yeni evli simlerin...ve eve gelme süreçleri ihtiyaçların dolma süreçleri ile doğru orantılı oluyor.

Güzel bir parti (partiyi kazanmak için) :
-Şarap (satınalma modunda (buy mode) miscellaonus (diğer) kategorisi; 'party' alt kategorisi altında bulabiliriz... fiyat: 400 simoleans di sanırım)
-Müzik (teyp ya da daha lüks bir müzik sistemi)
-Dans
-Evlilik objesi ile yüzük töreni
-Wedding Cake (evliliğe özel pasta ..şarap için söylediğim kategori altından satın alabiliriz)
-Party Baloons (ben bu balonların evlilik partisine uğur getirdiğini düşünüyorum ...partimetresini artırıyo misali Razz)

Tüm bunları temin edersek, party simlerine mükemmel anlar yaşatabilmemiz mümkün..

 

 

sitesinden ALINTIDIR!


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !